★Podgrupy

Super Junior K.R.Y.

Super Junior K.R.Y. jest podgrupą, która powstała, jako pierwsza. W jej skład wchodzi trzech członków Super Junior, których określa się mianem głównych wokalistów, a więc KyuhyunRyeowook i Yesung. Ich nazwa pochodzi od pierwszych liter ich zespołowych imion. Z racji skupienia się na mocnych wokalach członków tego trio, muzyka jaką tworzą to głównie ballady inspirowane R&B, z którymi jako grupa mają dotrzeć do nieco starszej publiczności niż ta, którą posiada samo Super Junior.

Super Junior K.R.Y. do tej pory nie wydało jeszcze albumu, jednak ich piosenki pojawiały się przy okazji wielu seriali. Wymienić tu możemy HienaSnow Flower i Billy Jean Look at Me. Występy tej podgrupy w większości utknęły w martwym punkcie w pierwszej połowie 2007 roku, kiedy to Kyuhyun był hospitalizowany, a ich powrotowi na scenę przeszkodził fakt, że za równo on, jak i Ryeowook zostali włączeni do Super Junior M. Trzeci album Super JuniorSorry, Sorry wydany w marcu 2009 roku możemy jednak uznać za swego rodzaju odnowienie działalności tej ulubionej przez fanów grupy. Zawiera on bowiem dwa utwory w wykonaniu tylko tego trio.

Kolejnym powrotem do aktywności stał się koncert Super Junior K.R.Y., który odbył się w lipcu 2010 roku w Japonii. Gościnnie wzięli w nim udział Donghae i Sungmin. W październiku trio uczestniczyło również w Korea-Thailand Friendship Concert.


Super Junior T

Super Junior T, skrót od Super Junior Trot, to druga podgrupa stworzona z sześciu członków Super Junior. W jej skład wchodzą: LeeteukHeechulKanginShindongSungmin i Eunhyuk. Celem grupy jest odnowienie sukcesu typowo koreańskiego gatunku w muzyce pop – Trot. Nastawieni są na to by docierać do starszej publiczności, równocześnie jednak prezentując stylistykę Trot młodszym słuchaczom.

Muzyka Trot pojawiła się w trakcie Japońskiej inwazji na Koreę. Wielu Koreańczyków porównuje ją do tradycyjnie japońskiego Enka i rzeczywiście Trot ma w sobie elementy tego stylu. Pomysłem SM Entertainment było stworzenie grupy, która przetworzyłaby ten styl i zaistniała z nim na listach przebojów, odnawiając jego sukces i przywracając popularność. Super Junior-T łączy tradycyjne brzmienie Trot z bardziej nowoczesną stylistyką popu i rapu, dopełnioną pozytywnymi, swobodnymi tekstami. Pierwszy nieoficjalny występ zespołu odbył się 25 listopada 2006 roku podczas M.NET/KM Music Festival, z utworem Na Kateungeon Obneun Keongayo (DON’T GO AWAY). W występie tym wziął udział również członek Super JuniorDonghae.

Pierwszy singiel, Rokuko został wydany 23 lutego 2007 roku, z dwoma utworami na stronie B, z których jeden został nagrany z udziałem słynnej piosenkarki Trot Bang Shilyi z grupy Seoul Sisters. Singiel zdobył pierwsze miejsce na różnych koreańskich i tajlandzkich listach przebojów, będąc równocześnie najlepiej sprzedającym się singlem 2007 roku według Stowarzyszenia Koreańskiego Przemysłu Muzycznego. 5 listopada 2008 roku Super Junior-T zadebiutowali również w Japonii, z japońskojęzyczną wersją tego samego singla zatytułowanego Rock&Go lub 65 (w języku japońskim 6-5 jest wymawiane jak roku-go). Na te wersji singla pojawił się japoński duet komików MoeyanSuper Junior-T zostało dobrze przyjęte w Japonii, a ich wydawnictwo zajęło drugie miejsce na liście Oriconu. Równocześnie ogromne zdjęcia zespołu były wyświetlane na budynkach w okolicy Centrum Shibuya, największym japońskim centrum handlowym.


Super Junior M

Super Junior M to trzecia z podgrup. SM Entertainment zdecydowało się stworzyć grupę, która skupiłaby się na działalności na chińskim rynku muzycznym, w odpowiedzi na rosnącą popularnością Super Junior w Chinach.

Nazwa grupy początkowo miała brzmieć Super Junior C lub Super Junior China, jednak oficjalne 2 października 2007 roku zostali ogłoszeni, jako Super Junior M, co oznacza „mandaryński”, ale również pochodzi od chińskiego słowa „mi”, oznaczającego w języku mandaryńskim, zarówno „charyzmę” jak i „sympatyków”. Słowo to w późniejszym czasie stało się również tytułem ich drugiego singla

Początkowo Zhou Mi i Henry, którego solo na skrzypcach pojawia się w utworze Don’t Don, zostali ogłoszeni nowymi członkami zespołu. Informacja ta stała się częścią kontrowersyjnej dyskusji pomiędzy fanami. Niektórzy z nich sądzili, że dodawanie nowych członków czy też wybór tych, którzy nie byli od samego początku częścią Super Junior było złe i niesprawiedliwe względem tych, którzy ciężko pracowali by przynieść grupie taki sukces

Mimo to, na początku kwietnia 2008 roku, po kilku miesiącach kontrowersji i plotek krążących wokół tego projektu, przedstawiono publiczności wszystkich siedmiu członków za pośrednictwem serii filmów. I tak ósmego kwietnia, Super Junior M, a więc Han GengSiwonDonghaeKyuhyunHenryRyeowook i Zhou Mi, pojawili się wspólnie w pierwszym wideoklipie grupy, stworzonym do nowej wersji znanego singla Super JuniorU. Ich debiut, jako grupy na Annual Music Chart Awards odbył się tego samego dnia. Wideoklip do U okazał się dużym sukcesem tej nowej podgrupy – został obejrzany ponad 1.4 miliona razy w ciągu niespełna czterech dni zarówno w samych tylko Chinach i Korei.

Pierwszy album Super Junior MMe, został wydany 23 kwietnia w Chinach i 2 maja na Tajwanie. Specjalna wersja, która ukazała się 30 kwietnia zawierała trzy dodatkowe utwory zaśpiewane w języku koreańskim. Obok U i tytułowego utworu Me album zawierał wybrane piosenki z dorobku Super Junior, przebój z 2000 roku, There’s Still You oryginalnie wykonywany przez Sandy Lam oraz kilka nowych utworów stworzonych specjalnie dla grupy. Album Me zdobył pierwsze miejsce na liście rankingowej Amazon Music i Beijing Music, a także trzecie miejsce na Top in Music Charts w Chinach. Dodatkowo zajmowali też pierwsze lub drugie miejsca na kilku innych listach.

Pomimo kontrowersji, które otaczały powstanie Super Junior M odnieśli oni duży sukces stając się jedną z najbardziej popularnych grup w Chinach, wygrywając kilka ważnych nagród w 2008 roku. Najbardziej znaczącą z nich była Best Chinese Group zdobyta podczas 9º CCTV-MTV Awards, czyli jednej z najważniejszych nagród w chińskim przemyśle muzycznym.

Super Junior M na chwilę zawiesiło swoją aktywność, na rzecz promocji trzeciego albumu Super JuniorSorry Sorry. 25 września 2009 roku powrócili jednak z nowym mini-albumem zatytułowanym Super Girl, który poza tytułową piosenką promowała też ballada Blue Tomorrow. Oba te utwory wraz z koreańską wersją Super Girl jak i sam singiel zdobyły dużą popularność.

Koniec 2009 roku przyniósł jednak fanom tej podgrupy przykrą wiadomość. Z powodu konfliktu Han Genga z SM Entertainment ich udział w różnych programach i innych wydarzeniach został odwołany. Sama działalność tej podgrupy została wtedy zawieszona, a gdy Han Geng opuścił Super Junior jej dalsze istnienie stanęło pod znakiem zapytania.

Pomimo wielu przykrych zdarzeń grupa nadal kontynuuje swoją działalność i odnosi wiele sukcesów. W 2011 roku, przy okazji nowego albumu 太完美 Perfection, skład uległ zmianie. Na dzień dzisiejszy są w niej Zhou Mi, Siwon, Donghae, Ryeowook, Kyuhyun, EunhyukHenry oraz Sungmin.


Super Junior H

Super Junior Happy, przez wielu fanów zwane Super Junior H to czwarta z podgrup. Jej powstanie zostało oficjalnie ogłoszone przez SM Entertainment 30 maja 2008 roku. Składa się ona z sześciu członków Leeteuk,YesungKanginShindongSungminEunhyuk.

Grupa ta nazywa się Super Junior Happy, ponieważ ich muzyka skupia się na tanecznych słodkich i uroczych, popowych melodiach połączonych z pozytywnymi tekstami. Mając na celu wywoływać radosne uczucia poprzez swoje piosenki Super Junior Happy skupia się na słuchaczach lubiących śmiech i zabawę.

Swój pierwszy mini album, Cooking? Cooking! wydali 5 czerwca 2008, a ich debiutancki występ miał miejsce siódmego dnia tego samego miesiąca 2008 Dream Concert. Ich pierwszy album zajął pierwsze miejsce na listach Hanteo i MIAK K-Pop w Korei, jak również G-Music J-Pop w Tajwanie.

Wydawać by się mogło, że działalność tej podgrupy utknęła w martwym punkcie, gdyż występowali oni głównie podczas koncertów Super Junior. Do fanów nie docierały również żadne informacje na temat nowych wydawnictw ze strony Super Junior Happy, którego skład, po tym jak Kangin zawiesił swoją sceniczną działalność, został zredukowany do sześciu członków. Stąd też zaskoczeniem było pojawienie się utworuVictory Korea. Ukazał się on 20 maja i został nagrany w związku z występem koreańskiej drużyny podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, włączając Super Junior Happy do grona zespołów, które w muzyczny sposób kibicowały drużynie narodowej.

Źródło: KoME WORLD.
Poprawiona i uaktualniona wersja
z dnia 31.08.2011 przez osiou☆

Reklamy

3 myśli na temat “★Podgrupy

Dodaj własny

  1. Wybaczcie, zawsze coś wyłapię^^” tuż nad ostatnim zdjęciem: zdarzeń przez rz i w składzie SJ M jest teraz jeszcze Eunhyuk (ten sam akapit)

    Dzięki za zebranie informacji w jednym miejscu – ułatwi mi przygotowania do panelu na Korean Room xD

Wypowiedz się...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑