★Rozdział 1: część V

71) Dowcipniś RyeoWook, ugryziony przez Henry’ego?!
Fani Super Junior prawdopodobnie więdzą o podgrupie, Super Junior M. W subgrupie jest HanGeng jako lider, SiWon, DongHae, RyeoWook i KyuHyun oraz 2 chińskich członków. To jest coś co wydarzyło się między Henrym i RyeoWookiem. RyeoWook, który wydaje się łatwizną i jednym z najłatwiej dokuczających w Super Junior, wydaje się być trochę brutalny jak naśmiewa się z Henry’ego. Pewnego dnia, RyeoWook był bardzo złośliwy, ciągnąc zarost wokół ust Henry’ego, raz po raz. Faceci zapewne wiedzą jak bardzo to boli!
Henry, który nie mógł znieść bólu, krzyczał „OW!!” i ugryzł dłoń RyeoWooka. Nieważne jak bardzo cieszył się dowcipniś, nagłe ugryzienie nie jest żartem! W tym momencie zaskoczony RyeoWook, zamiast „OUCH!!!!”, krzyknął „HENRYYYYYYYYYYYYYYY!!!!!”. *śmiech*

72). Kangin – naprawdę przemiły człowiek
Czasem fani posuwają się za daleko i śledzą swoich idoli. Są fani, którzy śledzą ich od lotniska… aż do samego domu. Pewnej nocy kilkoro fanów czekało na członków zespoł pod ich domem.
Kangin wyszedł do nich, zabrał całą czwórkę do sklepu spożywczego, kupił im chleb oraz sok i zadzwonił po taksówkę, aby mogły dotrzeć do domu. Wystarczyłoby samo „Jest późno, wracajcie do domu”, a tymczasem Kangin upewnił się, że nie będą głodne i nawet zadzwonił po taksówkę. Taka życzliwość, nie zawsze pokazywana w telewizji, należy nie do kogo innego, jak do naszego dużego Kangina.

73). Gwiazdy są naprawdę zajęte!
Gwiazdy często nie mają kiedy zjeść właściwie. Mogą nie mieć czasu na choćby przegryzienie kimbap w samochodzie, czy na odpoczynek w garderobie. Tutaj pojawił się pewien ELF. Jadła ddukkboki w Hongdae, kiedy nagle usłyszała wołanie kilku mężczyzn.

„Ahjumoni! Proooooosimy dokłaaaaaaaaaaadkę!”

Robili takie zamieszanie swoim „Prosimy więcej! Prosimy więcej!”, że aż pomyślała, iż to jacyś uczniowie., a tymczasem okazało się, że to członkowie Super Junio *śmiech*. Było ich siedmiu lub ośmiu: Kangin, Donghae, Eunhyuk, Ryeowook, Kyuhyun, Yesung i jeszcze dwóch, których nie pamiętala. Tylko w 10 minut pochłonęli bardzo dużo, kiedy ktoś wetknął głowę do restauracji. To był Leeteuk, który wrzasnął „Jedzcie szybciej! Zaraz musimy jechać!”.

W jednej chwili chłopcy przybrali płaczliwie miny, przełknęli ostatnie kęsy i popędziny do vana. W tak krótkim czasie zdążyli zjeść tak dużo.

(T/N: NAJLEPSZA.HISTORIA XD Uwielbiam historie, w których są i chłopcy i jedzenie, haha)

74) To żenujące, więc proszę przestań…
Jako autor tej kompilacji, nie mogłam przestać się śmiać, wyobrażając sobie epizody z Yesungiem.To jest jeszcze jeden z takich epizodów. Ah, to o YeSungu *śmiech*
Dla niektórych bardziej intensywnych, koreańskich fanów, czekanie przed domem jest koniecznością. Jeżeli członek się pojawia, oni podążają za nim pieszo, samochodem lub taksówką. W podobny dzień, działalności YeSunga były monitorowane przez jednego z takich fanów. On musiał być gdzieś na jego drodze, ale jak chodził, nagle zaczął następującą rozmowę.
Wydaje się, że on sam zaczął grać własną scenę jako fan i on sam.
„Ah! To YeSung!”, a następnie szorstko „Ah, nie wypowiadaj mojego imienia! Nie mów tak!” – przez tą scenę był postrzegany przez fana jako YeSung, który sam gdzieś idzie. Ow… brzuch mnie boli, więc proszę przestań mnie rozśmieszać.
(T/N: Oppa… dlaczego taki jesteś? XD)

75) Niech wszyscy się uspokoją… *poci się*
Kiedy KyuHyun był w szkole średniej, grał w grę, gdzie musiał odgadnąć ile miał pieniędzy w kieszeni. Kiedyś, gdy je stracił, tak się wkurzył… wydaje się, że udzkodził niektóre dobra szkoły. W końcu, zarówno KyuHyun i jego ojciec zostali wezwani do gabinetu dyrektora. Uspokój się… uspokój się, KyuHyun.
W związku z tym, kiedy KyuHyun był jeszcze studentem (w jego szkole średniej), był bardzo złośliwy, więc był często karcony przez ojca. Obraz, jaki ma jego wychowawca, a Kyuhyun, jakim widzą go jego przyjaciele – różnica jest co najmniej ciekawa. (więcej w rozdziale o KyuHyunie)

76) Idioci! Lepiej nie patrzcie na mnie z góry!
Jest to opowieść o YeSungu, kiedy naprawdę lubił grać Konginori (T/N: Jest to koreańska wersja 5 kamieni lub w USA, gniazd). Wydaje się, że YeSung z jego małymi, ale pięknymi dłońmi był najlepszy w klasie. Pewnego dnia został otoczony przez grupę przestępców, miał jedynie Kongiahl w kieszeni. W takiej sytuacji, musisz być opanowany. Grupa powiedziała: „Wyjmij wszystko co masz ze swoich kieszeni”, YeSung odpowiedział: „Nie mam nic oprócz Kongiahl”, pokazując sprawcom.
Szydząc, jeden z przestępców wytrącił mu z ręki Kongiahl na ziemię, mówiąć: „Żartujesz ze mnie?”, Kongiahl leżało otwarte na ziemi. Widząc swoje cenne Kongiahl traktowane z brakiem szacunku, wkurzony YeSung dokładnie wtedy i tam, wydaje się, że wziął grupę przestępców sam.
Piękna twarz, która ukrywa taką siłę… tak, naprawdę nie można oceniać książki po okładce.

77). Weź te leki
To opowieść o tym, jak Leeteuk był chory. Kangin poszedł do apteki, żeby kupić mu leki, ponieważ od rana czuł się źle. Leeteuk jednak nie cierpi gorzkiego smaku leków, więc Kangin kupił mu też karmelowe cukierki. Pewnie myślał, że cukierki przykryją gorzki posmak *śmiech*.

Można powiedzieć, że Kangin bardzo dba o członków zespołu, zwłaszcza o Leeteuka. W programach siada obok niego i zachowuje się jak jakiś instruktor (T/N w jednym programie jechali autem i lider prowadził. Nigdy nie zapomnę miny przeszczęśliwego Sungmina, kiedy wreszcie skończyli jeździć LOL). Podczas pewnego treningu jeden z członków nie tańczył wystarczająco entuzjastycznie i Leeteuk się wściekł. Nawrzeszczał na tego członka, mówiąc, że musi zostać ukarany. Kangin stanął tuż przed nim i powiedział, patrząc prosto na Leeteuka, „Ja wezmę na siebie jego karę”.

Jest tyle historii na temat ich opiekowania się sobą; następna jest tylko jedną z wielu.

Pewnego dnia Kangin wracał po coś do mieszkania, ale był upity na umór. Kangin wszedł do windy, będąc w stanie wskazującym. Okazało się, że razem z nim jedzie jego fanka, która mieszkała w tym samym bloku. Już wcześniej dostała od niego autograf. Ni z tego ni z owego Kangin zapytał ją, czy nie chciałaby jego autografu. „Dziękuję, ale już mi go dałeś”, odpowiedziała grzecznie. Jednakże Kangin nieustępliwie pytał ją o to samo, a ona odpowiadała ciągle „Nie, dziękuję”. W końcu wyjął papier i długopis i zaczął składać na kartce podpis. Dziewczyna powiedziała „… Naprawdę muszę tu wysiąść…”, ale Kangin dalej pisał.

„Naprawdę musisz iść do domu?”, spytał płaczliwie, próbując zatrzymać fankę. Skończyło się na tym, że Leeteuk przyszedł i położył kres całej sytuacji. To Kangin wypił za dużo i sprawił kłopot, a tymczasem to Leeteuk, jako lider zespołu, czuł się odpowiedzialny za jego zachowanie.

Po tym incydencie Leeteuk zostawił na cyworldzie wiadomość „Idiota.”, która była skierowana do Kangina. To jedno słowo na pewno sprawiło, że Kangin domyślił się, co chciał przekazać lider. Ta dwójka naprawdę zna się wylot.

Atmosfera mogła się trochę zagęścić, ale już czekamy na powrót doroślejszego Kangina!

★☆★

Podobało się wam to 77 historyjek o Super Junior? Pewnie myślicie „Łał, takie rzeczy naprawdę działy się w Korei!” albo śmiejecie się do rozpuku. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będziecie patrzeć na Super Junior jak na tylko wokalistów, ale zobaczycie w nich też ludzi, którzy potrafią rozbawić innych i wzruszać ich.

★☆★☆ Uroki Super Junior ★☆★☆

Tym razem autorka pojechała do restauracji rodziców Shindong’a (serwującej kurczaki) żeby przeprowadzić z nimi wywiad. W tym samym czasie byli tam również fani, którzy z nimi rozmawiali, więc reporterka przysunęła sobie do nich krzesło i słuchała opowieści. Korzystając z okazji, przeprowadziła wywiad z koreańskim ELFem pytając o indywidualne uroki wszystkich 13. członków Super Junior.

Q. Co sprawiło, że zakochałaś się w Super Junior?
W SJ wszyscy członkowie są na prawdę cool i równie dobrze wyglądają. Ze względu na to, że jest ich tak dużo, z wielką radością można oglądać jak dobrze są skoordynowani i jak równo tańczą podczas występów. Pewnie już wiesz coś na ten temat, ale ich praca zespołowa i przyjaźń wśród członków jest na prawdę bardzo silna. To wszystko sprawia, że bardzo ich lubię i miło mi się na to patrzy.

Q. A co jeśli chodzi o ich charaktery?
Każdy z nich ma inną osobowość, ale jest jedna rzecz wspólna dla wszystkich – są bardzo mili. W czasie kiedy sobie dokuczają i psocą można by pomyśleć „Tego już za wiele!”, ale mając po uwagę ich wiek, myślę że to całkiem normalne.

Q. Jako fanka, czego najbardziej życzyłabyś Super Junior?
Hmm… zazwyczaj zespoły rozpadają się po 5 latach działalności, a Super Junior już prawie przekroczyło tą granicę czasową (T/N: Pamiętajcie, że to było wydane na 5. rocznicę SJ w 2010 roku). Wszyscy z nich są zaangażowani w różne aspekty rozrywkowego przemysłu: dramy, DJ w radio, śpiewanie oraz wiele innych rzeczy, więc mam nadzieję, że nie przestaną tego robić. Jednak niedługo zbliża się czas wkroczenia do wojska, prawda? Mam nadzieję, że nawet po tym jak tam pójdą i wrócą, to będą w stanie dalej kontynuować swoją działalność jako Super Junior. Na zawsze. (T/N: IAWTS)

Q. Jakie są dobre strony każdego z członków zespołu?

Leeteuk (Park Jungsu)
Jest liderem SJ, prawda? A to sprowadza na niego wielką odpowiedzialność. Ostatnio w programie TV „Strong Heart” podczas zwykłej rozmowy zaczął płakać… Nawet kiedy Super Junior zdobyli #1 miejsce za swój album, bardzo się rozpłakał. Jest pasjonatem, w dodatku na prawdę miłym. Również świetnie sobie radzi w zabawianiu rozmową. Mam nadzieję, że dalej będzie w stanie prowadzić zespół, być za nich odpowiedzialny i ponieść ich ze sobą do jeszcze większych osiągnięć.

Heechul (Kim Heechul)
Kiedy się na niego patrzy, wydaje się być frywolny, czasem zimny, ale później zauważycie, jak jego charakter nie współgra z tym, co widać na zewnątrz. Jest bardzo ciepłą osobą, która podchodzi do obowiązków na poważnie, jest ‚cool’ no i też bardzo przystojny. Jedyną rysą jest jego głos, który nigdy nie jest stabilny – zawsze waha się między bardzo dobrym, a średnim.

Hankyung (Hangeng)
W tej chwili realizuje swoje solowe zajęcia w Chinach, jednak na prawdę życzę mu, żeby wrócił do Korei i stał na tej samej scenie co Super Junior. Jego mówiony koreański jest w porządku, a kiedy śpiewa na scenie może nie jest perfekcyjny, ale myśląc że „Ten gość nie umie śpiewać” zdziwisz się, gdy usłyszysz jego występ po mandaryńsku. Chciałabym posłuchać jego głosu częściej.

YeSung (Kim JongWoon)
Kiedy śpiewa, jest to prawdziwym dziełem sztuki. Ma bardzo ciekawą osobowość, jak również jest wszechstronnie utalentowany. On naprawdę wydobywa siłę i poprawia piosenki Super Junior.

KangIn (Kim YoungWoon)
Mimo, że spowodował sporo problemów, jest tym skruszony. Mam nadzieję zobaczyć go jako jeszcze lepszego człowieka, kiedy wróci po służbie wojskowej. On jest naprawdę super i ma głos, który przyprawia dziewczęta o szybsze bicie serc.

ShinDong (Shin DongHee)
W Super Junior jest prawdziwym Jaegandong (A/N: Jaegan odnosi się do osoby, która posiada zdolności dostrzegania rzeczy bardzo szybko i robienia tego dobrze + Dong jest z ‚DongHee’); pseudonim ma ze względu na jego bardzo duże zdolności taneczne oraz, że jest naprawdę sprytny w programach TV. Tak jak jego mama powiedziała, podniósł swój poziom tańca tylko oglądajac telewizję, gdy był bardzo młody – jest naprawdę w tym dobry. Jego rap też jest bardzo dobry, a jego umiejętności w beatboxingu są niesamowite. Niedawno był zaangażowany jako DJ oraz jako MC w programie dla dzieci; miło jest zobaczyć go robiącego tyle różnych rzeczy.

SungMin (Lee SungMin)
Jest uroczy; naprawdę jak dziecko. Nawet wśród fanów jest znany jako najlepiej robiący aegyo. Może z tego powodu wiele fanów go kocha.

Eunhyuk (Lee Hyukjae)
Jest bardzo uroczy i słodki. Jeden z nauczycieli, który mnie uczy, był też nauczycielem Eunhyuka. Z opowieści tego profesora wynika, że w szkole podstawowej Eunhyuk był bardzo dobrym uczniem i tancerzem.

Donghae (Lee Donghae)
Jest na prawdę przystojny. I jego oczy… serio przywołują w tobie matczyne instynkty. Jak tańczy i śpiewa w tym samym momencie, to jego głos trochę się załamuje, ale podczas gdy wykonuje ballady, wtedy jedynym głosem jaki słyszysz, jest jego.

SiWon (Choi SiWon)
Nie ma w nim niczego niedoskonałego. Jego twarz, ciało, głos, umiejętności aktorskie, taniec  – wszystko jest idealne i najlepsze z tego, jego osobowość jest naprawdę dobra. Prawdziwy, idealny mężczyzna.

RyeoWook (Kim RyeoWook)
Głos RyeoWooka-ssi jest naprawdę piękny. Potrafi łatwo osiągnąć wysokie dźwięki i utrzymać je.; Naprawdę piękny. Ostatnio wygląda na zapracowanego, widać to wyraźnie. Chciałabym, aby zwiększył nieco wagę, myślę, że jest za chudy!

KiBum (Kim KiBum)
KiBum-ssi jest naprawdę przystojny. Ostatnio nie widzieliśmy go za dużo, może dlatego, że jest zajęty działalnością aktorską. Chciałabym go widzieć częściej z Super Junior, ale jeśli chce bardzo grać to mam nadzieję, że przynajmniej będzie w stanie pojawić się w CM z resztą członków Super Junior.

KyuHyun (Cho KyuHyun)
Ma fantastyczny głos i jest naprawdę dobry w śpiewaniu. Jest tak dobry w tym, że nawet niektórzy znani piosenkarze w przemyśle muzycznym chwalą go. Jeśli ktoś zapyta, istnieje tylko jedno słowo do opisania tego: niepowtarzalny.

★★★

CREDITS:
Translated to English by:
solitair @ sj-world.net / vorrei @ twitter.com
Translated to Polish by:
osiou / min young /evilkyuelf / elfishyhae
http://www.blueballoonspl.wordpress.com
PROSZĘ, JEŚLI COŚ KOPIUJESZ TO WRAZ Z „CREDITS”!

Reklamy

10 myśli na temat “★Rozdział 1: część V

Dodaj własny

  1. to dopiero początek, haha.
   jesteśmy w trakcie tłumaczenia następnej części, a później będzie przerwa, bo musimy czekać na dziewczynę, co tłumaczy z japońskiego na angielski : )

 1. Hej ;** Tak naprawdę od niedawna znam SuJu i żałuję, że nie poznałam ich wcześniej. Są niesamowici ^^ pokochałam ich całym sercem ;** Dopiero wczoraj jakimś cudem natrafiłam na tą jakże przecudowną stronę ;D Chciałam wam podziękować, że dzięki wam dowiedziałam się o nich tak wielu rzeczy. Jesteście niesamowite < 333 Naprawdę musicie wkładać w to wiele wysiłku .. jestem wam wdzięczna ;) Saranghae ;**

 2. Jako jedna z fanek Junior’ów jestem naprawdę bardzo wdzięczna za waszą prace.
  Miło jest poczytać o nich coś więcej – a tutaj na dodatek po polsku co jak dla mnie zdarza się zdecydowanie za rzadko.

  Od samego początku treść tej książki wydaje mi się bardzo interesująca, a wręcz coraz bardziej mnie wciąga.
  Szkoda tylko, że z tego co widzę zaraz nie będę miała co czytać.
  Mam jednak stu-procentową pewność, że jednego z fragmentów nigdy nie zapomnę. Mianowicie „YeSung dokładnie wtedy i tam, wydaje się, że WZIĄŁ grupę przestępców sam.”. Dlaczego? Zapewne przez moje straszliwe zamiłowanie do związków męsko-męskich (slash/yaoi – love) = zboczenie. Samo wyobrażenie, że YeSung mógłby to zrobić (nie ważne jak daleko odbiegające od reali) od razu motywuje mnie do rozpoczęcia poszukiwania slash’ów opartych na paringach składających się z członków Super Junior. Ostatecznie do samodzielnej realizacji jakiegoś opowiadanka.
  Tak więc tutaj również muszę podziękować za (nieświadome, ale zawsze) natchnienie do pisania, którego ostatnio było niestety brak.

  Dzięki wielkie i powodzenia na przyszłość ;p

  1. Czytałam ten komentarz z otwartą buzią, hahaha… Dziękujemy i zapraszamy ponownie, mimo że ostatnio strona pozostaje w zawieszeniu : )

Wypowiedz się...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑