★Rozdział 1: część II

Adnotacja autorki: Możecie zauważyć, że niektóre numery akapitów zostały pominięte. Nie wiem dlaczego, domyślam się, że albo był to błąd w druku albo zostały usunięte z nieznanych przyczyn. Nic nie będę zmieniać, tylko lecieć numerami, które widzę w książce.

8) Na koncercie Sung Si Kyunga
To następna informacja na temat Kyuhyuna. Jest wielkim fanem Sung Si Kyunga (Sung Si Kyung jest bardzo popularnym piosenkarzem w Korei, szczególnie wśród kobiet po 20). Kyuhyun był na jednym z jego koncertów. Bez wątpienia był tam jako jeden z fanów i był wśród takiego tłumu innych ludzi, że nikt nie zauważył, że on – Kyuhyun z Super Junior – też tam był. Z tego powodu narzekał później w radiu: „Zwracajcie więcej uwagi na ludzi dookoła!”

Mimo iż poszedł na ten koncert jako fan, fakt że on, supergwiazda, nie był zauważony w tłumie musiał sprawić, że czuł się tam bardzo osamotniony.

9) Nie waż się dokuczać mojemu chłopcu!
Ci fani, którzy mieli przyjemność spotkać się z mamą Yesunga, prawdopodobnie znają tę historię.

Rodzice Yesunga mają restaurację w Hongdae w Seulu (więcej szczegółów w rozdziale poświęconymi Yesungowi). Autorka także była w tej restauracji i odbyła bardzo przyjemną rozmowę z mamą Yesunga (niestety, ten wywiad nie mógł zostać opublikowany w niniejszej książce).

Jeden z członków zespołu lubi dokuczać i drażnić się z Yesungiem dla zabawy. Tak, jest nim nikt inny tylko wielki Kangin. Prawdę mówiąc, to nie jest ze strony Kangina drażnienie się z Yesungiem, a raczej okazywanie mu w ten sposób sympatii i przyjaźni. Kangin dokuczał Yesungowi na antenie radiowej.

Jak się okazało, Kangin otrzymał telefon od mamy Yesunga, która od razu go skarciła! Zupełnie jak przystało na matkę! Tak naprawdę, wszyscy członkowie Super Junior są ze sobą w bardzo bliskich stosunkach i są także blisko związani z rodzicami innych członków zespołu. Dla mamy Yesunga, Kangin jest zupełnie jak jeden z synów i pewnie sobie pomyślała „rodzeństwo nie powinno sobie tak dokuczać!” gdy do niego dzwoniła *śmiech*

10) Przywileje matki w gospodarstwie domowym?!
Jest to kolejna zabawna historia, która jest powszechnie znana wśród fanów.

Ten, o którym mówi się, że ma mocne i sprężyste ciało – Kangin.
Może to dlatego, że bardzo dużo ćwiczył lub po prostu w sposób naturalny, od początku tak wyglądało; w każdym razie, ojciec Kangina jest uważany za jedną z osób, która miała największy wpływ na jego życie. W Korei wartości konfucjanizmu są znacznie silniejsze niż w Japonii i nie tylko dla Kangina, ale dla wielu innych, dziecko nie może nic robić wbrew woli rodziców i to jest niespotykane, że dzieci nie słuchają tego, co ich rodzice mówią. Ten typ myślenia i moralności rodziny nadal jest bardzo silny w Korei.
Zatem dla Kangina, jego rodzice nie są tylko jednostkami które on szanuje i podziwia, ale też liczy się z nimi.

Wygląda na to, że gdy Kangin był młodszy, widział jak jego matka robiła kopnięcie w stylu taekwondo. Po tym bał się jej bardziej niż własnego ojca! Wykopu matki?! Ja myślałam, że to wykopu ojca należy się obawiać!  *poci się*

11) Huh? Nic nie ma?
Podczas spotkania z fanami, w trzecią rocznicę Super Junior od ich debiutu, członkowie mieli nadzieję, że fani coś dla nich przygotowali. „Przygotowaliście coś, prawda? Damy wam trochę czasu na przygotowanie, więc pokażcie to!”

Jednak fani nie mieli nic przygotowane dla chłopców. Jaka szkoda.

12) Truskawkowy incydent
Ryeowook czyli ten, który opiekuje się Juniorami jak swoimi własnymi dziećmi; ten, który czuje się pełny przez samo patrzenie jak wcinają jedzenie, które im przygotował; najuprzejmiejszy z nich. Jednakże, był taki dzień kiedy Yesung myślał „Zabiję Cię!” o swoim najsłodszym i najtroskliwszym koledze.

Słuchacze poprzedniego radia Yesunga „Miracle for You” zapewne już słyszeli tą historię.

Kiedy Ryeowook i Donghae jedli truskawki w pokoju, Hae pomyślał o Yesungu, żeby też do nich dołączył i zawołał go. Może to dlatego, że wtedy ilość truskawek bardzo zmalałaby, Wook powiedział coś takiego: „Fajnie by było, gdybyśmy jedli je tylko we dwoje! Czemu musiałeś go wołać?~”
Ryeowook zaprzeczył, twierdząc że nigdy tego nie powiedział ale Yesung skomentował, że czuł się raczej smutny słysząc to i w tym samym czasie myślał sobie „Gah! Chcę go zabić! (`Д´*)”

Może to było coś w rodzaju głębokiej słabości, którą Yesung jako hyung* trzymał wobec swojego dongsaenga* i wtedy zamiast tego poczuł się zazdrosny, myśląc: „Czemu jesteś miły tylko dla Donghae?!”, ne.

*hyung/dongsaeng- coś jak starszy/młodszy brat, kolega

13) Psotny żart Ryeowooka
Ta sytuacja wydarzyła się pewnego dnia. Ryeowook pospiesznie pobiegł do Leeteuka i zawołał „Hyung! Eunhyuk hyung oszalał! Przyprowadził dziewczynę do mieszkania!”. Przyprowadzanie dziewczyn do mieszkań zarządzanych przez SM Entertainment jest zabronione i całkowicie wykluczone! Jeśli doszłoby do skandalu…

Leeteuk był wściekły „Czy on nie wie, jak ważny okres jest dla nas teraz?! Co on wyprawia?!”. Razem z resztą wtajemniczonych w temat członków zespołu udali się do pokoi na piętrze. I rzeczywiście, znaleźli parę damskich butów przy wejściu! „To niewybaczalne!” taka myśl przemknęła przez umysł każdego z członków w drodze do pokoju Eunhyuka. Kobieta, którą zobaczyli po otwarciu drzwi była… Mamą Eunhyuka, która po prostu przyszła odwiedzić i wesprzeć syna!

Ah~ jak Ryeowook zażartował ze swoich hyungów! I tak wiele osób zostało powalonych przez jeden psotny żart dzieciaka.

14) Zdeterminowany Yesung
Każdy w czasach szkolnych miał taki czas, w którym farbował włosy? Oczywiście, każda szkoła ma szkolne zasady, których uczeń musi przestrzegać. Są też rygorystyczne zasady dotyczące koloru i długości włosów, zwłaszcza u chłopców. Koreańskie szkoły są nawet bardziej rygorystyczne od Japońskich i kolorowe włosy są sprzeczne z regulaminem.

Był to czas kiedy Yesung z Super Junior miał włosy pofarbowane na czerwono. Wiedział, że będzie miał problemy w szkole przez ten kolor, więc żeby tego uniknąć założył na nie hełm i poszedł tak do klasy. Kiedy nauczyciel go zobaczył w hełmie, powiedział do niego ostrzegawczo „Zdjemij hełm”.

Yesung myślał nad tym, jak mógłby się wymigać, więc wypalił: „Moja głowa jest za duża i nie mogę tego zdjąć.”
Wydaje mi się, że tak został legendą w swoim liceum.

15) Charyzmatyczny Siwon
Stojące, wysokie na 183cm rzeźbione ciało i przystojna twarz z pięknym uśmiechem, należy do syna prezesa spółki handlowej. (Sam twierdzi, że nie jest tak bogaty, jak wszyscy myślą). Niektórzy nazywają go „perfekcyjny człowiek Siwon”, ale on sam uważa, że nadal istnieją rzeczy, których mu brakuje.

Stało się to na jednym z treningów tanecznych Super Junior.

Nagle rozległo się głośne „BANG!” w ścianę. Najwyraźniej, czerwony na twarzy i rozzłoszczony Siwon, uderzył w ścianę z wściekłością wymalowaną na twarzy i opuścił salę prób. Członkowie byli zmieszani, pytali się jeden drugiego „Co się stało?” i „Czy ktoś zrobił coś, co go rozwścieczyło?”. Ostatecznie poszli znaleźć Siwona i zapytać go „Co jest nie tak?”, na co on odpowiedział wzdychając: „Nie mogę zapamiętać kroków… Dlaczego jest tak, że nawet jeśli daję z siebie wszystko, to dalej nie widać żadnych postępów w moim tańcu?”

Wszystko dlatego, że jego ciało nie rusza się tak, jak on tego chce i to go wkurzyło… Ale ponieważ chce tańczyć dobrze dla fanów, nadal się nie poddawał. Może to przez niezmierzony wysiłek, który wkłada we wszystko, mówi się że Siwon jest najbardziej charyzmatycznym członkiem Super Junior.

16) Donghae… To naprawdę straszne! *śmiech*
Trzej najsilniejsi wokalnie członkowie Super Junior tworzą subgrupę Super Junior K.R.Y. Ta opowieść dotyczy lidera tej subgrupy, Yesunga i nieszczęsnego Donghae. Pewnego dnia, gdy Yesung słuchał jednej z piosenek K.R.Y., do jego pokoju przyszedł Donghae.
„O! Hyung! To naprawdę świetna piosenka! Kto ją śpiewa?” zapytał niczego nie domyślający się Donghae.

Jedyne co Yesung mógł na to odpowiedzieć to: „…To nasza piosenka…”.
Żeby jeden członek zespołu pytał drugiego „Czyja to piosenka?…” Oh, Donghae.

20) Zrobić coś takiego Heenim’owi…?
Heenim jest wściekły…
Być może wcześniej coś takiego przytrafiłoby się Tobie: kiedy jesteś na ulicy i widzisz gwiazdę mówisz „Ah! To ________!” bez żadnych form grzecznościowych.

Działo się to na spotkaniu dla fanów. Była tam fanka Heechula, która bardzo chciała zwrócić na siebie jego uwagę poprzez wołanie go po imieniu. Zapewne, dlatego że chciała aby na nią spojrzał. Ciągle krzyczała „Kim Heechul! Spójrz tutaj! Kim Heechul!”
Kiedy Heechul to usłyszał, odwrócił się do niej i skarcił ją „Hej! Ile ty masz lat! Co ty sobie myślisz używając nieformalnego języka! Jesteś ode mnie starsza?!” krzyknął.

Nieważne, jak bardzo chcesz być zauważony przez swojego ulubionego artystę, wołając jego nazwisko bez użycia formy grzecznościowej, ciągle ważne jest pamiętanie o dobrym wychowaniu. Podobny przypadek był z basseballistą Matsuzaką. Była grupa chłopców, która szła za nim mówiąc „To Matsuzaka!”, on zaś odparł sztywno „dla ciebie Matsuzaka-SAN*”

Widok kogoś, kogo podziwiasz i dopingujesz tuż przed tobą może czasem doprowadzić do zapomnienia o sobie, ale nie możemy zapomnieć o tym, żeby być grzecznym. Następnym razem, jeśli będziesz wołać Heechula nie zapomnij o użyciu „-ssi” po jego imieniu.

*san – w języku japońskim forma grzecznościowa używana do osób dorosłych

21) Ja, Kyuhyun jestem bardzo samotny…
To wydarzenie miało miejsce w 2007 roku, gdy członkowie Super Junior ulegli poważnemu wypadkowi. Na Olympic Road, na moście Bango gdy byli w drodze powrotnej z wieczornej audycji Sukiry, jedna z opon ich van’a została przebita i van uderzył w barierkę.

Wtedy, w vanie byli obecni następujący członkowie: Leeteuk, który ucierpiał wskutek ran i obrażeń spowodowanych przez potłuczone szkło; Eunhyuk i Shindong, którzy doznali licznych stłuczeń… i najbardziej poturbowany, Kyuhyun. Miał złamane żebra i złamaną kość miednicy, ucierpiał też z powodu odmy opłucnowej, która powstała na wskutek przebicia płuca przez żebro.

Gdy fani usłyszeli ta wiadomość, nie tylko fani z Korei, także Ci z zagranicy przesyłali wiele wiadomości z życzeniami powrotu do zdrowia i listy do niego do szpitala.

Kiedy jego rany już były niemalże całkowicie wyleczone… Kyuhyun chciał zaskoczyć pozostałych członków zespołu, którym był bardzo wdzięczny i wrócił do ich dormitorium nie mówiąc o tym nikomu.

Z pewnością chciał ogłosić wesoło: „Tadam! Już jestem!” innym członkom zespołu.

Niestety, nikogo nie było wtedy w domu. Szkoda.

22) Figlarny Shindong.
To będzie o Shindongu, który jest zawsze chętny do zabawy, zawsze poprawia nastrój i stwarza zabawne sytuacje. Jego okrągłe ciało i rodzaj osobowości, a także ciepło jakie daje fanom jest powodem tego, że wielu go kocha i to jest częścią jego uroku.

To było, kiedy fanka Shindonga zobaczyła swojego idola. Mijała go i zawołała: „Oppa! Saranghae!”, Shindong odwrócił się do niej i teatralnym szeptem powiedział „Ciii! Miłość powinna być wyszeptana, nie wykrzyczana”.

Co za dowcipny powrót. Nic dziwnego, że jest numerem jeden w audycjach kategorii komik. Jego poczucie humoru, jego dobór słów, a nawet reakcje fanów są dobre!

23) Ja, Yesung… uh…
Yesung ma dużo fanów – niektórych pociąga jego piękny głos; innych jego unikalna osobowość…
Incydent, który zdarzył się zaraz przed ich debiutem.

Yesung został raz znaleziony, kiedy stał na chodniku wgapiając się pustym wzrokiem w przestrzeń. Byli tam fani, którzy go zauważyli – niektórzy, bo śledzili go od początku, a inni po prostu przechodząc. Zastanawiając się, co on tam robił, fanka zapytała go: „Oppa! Dzień dobry! Co tutaj robisz?”

Nieoczekiwaną odpowiedzią Yesung’a było: „Uh… Zapomniałem, gdzie jest nasze mieszkanie.”

Koniec końców, fani musieli pokazać mu drogę powrotną do dormów *śmiech*. Po tym, każdy wyskoczyłby z wieloma pytaniami, typu: Czemu nie skontaktował się z żadnym z chłopaków? Skąd fani wiedzieli jaka jest droga do ich dormów?

Wygląda na to, że Yesung wywołuje w fankach matczyne instynkty!
(T/N: LOL, nierozważny Yesung jest godny podziwu.)

24) Znów to zrobiłem…
Kiedy autorka dowiedziała się o tym, zareagowała „Znów? *śmiech*”. Dokładnie, Yesung znów to zrobił.

To się stało, gdy Yesung szedł wraz z fanami (prawdą jest, że to fani szli za Yesungiem….).
Nagle zatrzymał się i przybrał zszokowany wyraz twarzy. Gdy fani naokoło niego zobaczyli jego minę, zaczęli pytać „Co się stało?” i jeśli czytałeś do tego momentu, to pewnie domyślasz się, co odpowiedział Yesung.

Jego odpowiedzią było „Zapomniałem drogi powrotnej do dormów.”

Ah, znów to zrobił. Czasami może to być problematyczne dla artystów, gdy multum fanów otacza ich i wszędzie za nimi chodzi, aczkolwiek w przypadku Yesunga to była raczej szczęśliwsza rzecz, że fani byli tam, żeby odprowadzić go do domu!

25) Co moje to Twoje!
Teraz będzie o ostrej bijatyce między Kanginem z Super Junior a fanką.

Pewna fanka czekała na zewnątrz budynku S.M. Entertainment wraz z przekąskami, które chciała dać chłopakom, gdy wyjdą. Kiedy Kangin zobaczył ją, pomyślał, że te przekąski są pewnie dla niego, więc wziął je od niej, mówiąc „Dziękuję” i poszedł dalej swoją drogą.
Jednak fanka nie planowała dać ich Kanginowi – więc mu je odebrała.

Ojej, wziąć przekąski od Kangina….
(T/N: LOL, czy ona WZIĘŁA jedzenie OD Kangina? Domyślam się, co było później, haha)

26) MOJA COLAAAAA!!!!!!
A to zdarzyło się, kiedy Super Junior mieli sesję.

Nadeszła kolej Siwona na robienie zdjęć, więc zostawił swoją colę, którą miał do połowy wypitą. Kiedy wrócił już jej nie było. Przez większość czasu, Siwon jest spokojny i ułożony, dość cichy typ. Ci, którzy widzieli go w TV wiedzą, jak dojrzale wygląda i zachowuje się. Jednak ten Siwon, który normalnie jest uprzejmy i delikatny, nagle się oburzył:
„Gdzie jest moja cola? Gdzie ona się podziała? Kto ją wypił! Gdzie ona jest?!” i zrobił się nieźle wkurzony.

To musi być tak… że Siwon naprawdę lubi colę.

27) Zanim wyjdziesz, możesz jeszcze raz to zrobić…?
Pewnego razu, fanka wydała dźwięk imitujący kumkanie żaby kiedy Eunhyuk był na przeciwko niej. Po tym jak to usłyszał, spojrzał na nią bardzo dziwnie, a później zapytał: „Czy jest szansa, że potrafisz naśladować małpę?” i wtedy fanka udała odgłos małpki!

Może zrobiła to na prawdę dobrze, bo zaraz przed tym jak miała wychodzić, Eunhyuk zawołał ją i zapytał „Proszę, mogłabyś to zrobić jeszcze raz?”

28) Buldog.
Yesung uwielbia płatać figle i opowiadać dowcipy.

Są chwile, gdy możesz zobaczyć go całkowicie pochłoniętego interakcją z fanami, innym razem jest w swoim własnym świecie. Niżej opisana historia zdarzyła się na jednym ze spotkań dotyczących rozdawania fanom autografów.
Jedna z fanek powiedziała Yesungowi: „Moi przyjaciele mówią mi, że wyglądam jak pies! Jak myślisz, o jaką rasę psa chodzi?”
[T/N: Takie pytanie… LOL. Powiedzmy, że gdyby dane mi było spotkać któregoś z moich idoli w cztery oczy, to NIE byłoby jedno z pytań , które bym zadała XD ]
Fanka prawdopodobnie miała nadzieje, że Yesung odpowie „pudelek” albo „chihuahua”, czy jeszcze inny typ małego, słodkiego, wręcz „zabawkowego” psiaka.

Jednak Yesung nie odpowiedział tak, jakby się tego spodziewała. Gdy spojrzał na twarz fanki, powiedział:
„…Buldog?”
Prawdopodobnie myślał, że jeśli była jedną z ich ukochanych fanek, rozumie tego rodzaju dowcip…
Prawda? *poci się*

★★★

CREDITS:
Translated to English by:
solitair @ sj-world.net / vorrei @ twitter.com
Translated to Polish by:
osiou / kinkythekat / jowis16 / sayuchna
http://www.blueballoonspl.wordpress.com
PROSZĘ, JEŚLI COŚ KOPIUJESZ TO WRAZ Z „CREDITS”!

Reklamy

7 myśli na temat “★Rozdział 1: część II

Dodaj własny

 1. Yeah, część II!
  Padłam przy tym o formach grzecznościowych. Ciekawy sposób na zapewnienie sobie, że gwiazda podczas koncertu zwróci na ciebie uwagę i powie do ciebie kilka słów XD
  Co do Yesunga… Nikt jeszcze nie wpadł na to by zaopatrzyć go w mapkę zanim wyjdzie z domu? Co on by zrobił bez fanów ;] W dodatku jego odpowiedź na pytanie o rasę psa. Ciekawe jaka była jej reakcja na akurat tę rasę..
  Ta fanka, która zabrała KangInowi jedzenie to odważna kobieta… Czego się nie robi pod wpływem adrenaliny XD
  Na prawdę wielkie dzięki za waszą ciężką pracę. Powodzenia w dalszym tłumaczeniu.

 2. haha Yesung aż dwa razy zapomniał o tym gdzie mieszkają xD ale rozkojarzony facet z niego xD
  Donghae kolejny, nie wiedział że to piosenka KRY xD haha. ;d
  albo Siwon, który wkurzył się o głupią colę. xD
  Boże, ta książka mnie rozwala ;>

 3. Dziękuję za Waszą ciężką pracę. Mnie rozbawił żart Ryeo i YeSung. Żal mi było Kyu jak wrócił do pustego domu. Ciekawa ta książka. :)

 4. padlam! a Siwona kocham jeszcze bardziej! taki kochany…chce byc ciagle lepszy. i tak jak ja kocha cole:D
  a Yesio to sierota! zapomniec gdzie sie mieszka? i z tym buldogiem to pojechal na maxa XD
  odzywac sie do Ciulka nieformalnie? zycie jej bylo mile czy tez nie?!
  a Kyu musialo byc bardzo przykro ze nikogo nie bylo…
  dzieki wielkie za 2czesc! :*

Wypowiedz się...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑