★Rozdział 1: część IV

51) Jesteś taki uroczy, więc ci wybaczę…
Donghae jest w Super Junior znany jako „Niewinny Książę”. Książę jednak w młodości był dość figlarny.
Podbiegał do domów, naciskał na dzwonek i uciekał.

Jednego dnia został przyłapany – nogi dziecka są krótsze od nóg dorosłego, więc właścicielowi domu nie zajęło dużo czasu dogonienie Donghae. Mały obdartus zapłakał, prosząc dorosłego „Proszę nie mówić mamusi.”

To nie było tylko zwykłe „Przepraszam”, a „Proszę nie mówić mamusi”. Czyż to nie słodkie?

52) Hej, ja już JESTEM częścią Super Junior
Jak już wspominałam wcześniej, w koreańskim przemyśle rozrywkowym normalne jest, że agenci proszą gwiazdy o współpracę nawet po ich debiucie (T/N w takim sensie, że ktoś już zadebiutował, a tymczasem agent zauważa tego kogoś na ulicy i proponuje debiut). Przy pewnej okazji Kangin wyszedł sam i podeszła do niego pani. Podała mu swoją wizytówkę, mówiąc „Zrobię cię tak popularnym jak Super Junior. Co powiesz na przesłuchanie?”

Naprawdę niewiarygodne – mówić takie coś, kiedy przed tobą stoi członek Super Junior *poci się*. Myślała, że kim on niby jest! Toż to przecież Kangin-sama!

53) Aić! To~!
Fan ręcznie przygotował gumkę, którą miał dać Kibumowi podczas spotkania z fanami. Napisane było na niej, coś w stylu: „KiBum, kocham Cię ______”.
Ale, gdy stanęła przed nim, poczuła się zbyt zawstydzona i postanowiła, że mu jej nie da, tylko po prostu poprosi o autograf. Jednakże! Gdy KiBum dawał jej autograf, gumka spadła – w polu widzenia KiBuma! Szybko ją złapała.
Kiedy KiBum to zobaczył, spojrzał na nią uprzejmym wzrokiem i zachichotał cicho.

54) Changmin nabrał się na zdolności aktorskie Kibuma!
Zapewne wiecie jak dobrym aktorem jest Kibum. Nawet jeszcze przed debiutem miał w zwyczaju nabieranie ludzi.

Supr Junior i DBSK byli blisko przed debiutem, ponieważ obydwa zespoły się do niego przygotowywały. Jedli to samo jedzenie, razem chodzili na siłownię, razem trenowali, a nawet mieszkali w tym samym domu. Wygląda na to, że Kibum i Changmin przyjaźnili się w tamtym okresie. To jest historia, która wydarzyła się między nimi.

Kibum powiedział do Changmina grobowym głosem: „Trudno mi to tobie powiedzieć, ale… ale… jestem chory na nieuleczalną chorobę i lekarze mówią, że został mi miesiąc życia… dlatego od jutra nie będę przychodził na treningi…”

Po tych słowach naprawdę nie przychodził przez tydzień na zajęcia. Changmin codziennie go wypatrywał. Kiedy nie przyszedł na kolejny z rzędu trening pomyślał, „Ach… czy on naprawdę… odszedł?”

Pewnego dnia cały i zdrowy Kibum pojawił się na lekcji, sprawiając, że Changmin zaczął się rzucać i krzyczeć, „Ty… Myślałem, że ty naprawdę…!”, na co Kibum wybuchnął śmiechem, „Naprawdę w to uwierzyłeś? Tylko ćwiczyłem aktorstwo!”

To prawda, Changmin uwierzył we wszystko!

Kibum jest członkiem zespołu, który w 10 sekund potrafi doprowadzić człowieka do płaczu. Wspaniale by było, gdyby występował w większej ilości projektów, abyśmy mogli podziwiać jego zdolności.

55) Hau hau *skomle*
Wiele fanów robi wiele rzeczy w nadziei, że będą zapamiętani i zyskają uznanie w oczach ulubionego artysty. Takie rzeczy przychodzą w postaci machania w zasięgu wzroku podczas koncertu i niezwykłych rzeczy podczas spotkań, takich jak uściśnięcie ręki czy spotkanie dla fanów.

Fanka Yesunga powiedziała do niego: „Oppa! Umiem udawać odgłosy wydawane przez psa!”. Następnie inni fani powiedzieli jej „Zrób to!” i zrobiła. Nie wiem dlaczego pomyślała o naśladowaniu psa, ale jeśli Yesung to zapamiętał to chyba dobrze…?

56) Kibum… „to zbyt krzykliwe ^^”
Fanka podeszła do Kibuma po autograf na spotkaniu fanowskim. Zwykle szła bez makijażu, jednak tego dnia chciała wyglądać bardziej uroczo, więc zrobiła makijaż.

Fanka: Oppa! Witaj!
Kibum: Witaj! Ah, zrobiłaś makijaż?

Fanka: Tak…ahaha~~*zmiana tematu* Mam na imię …! Proszę napisz tutaj dla mnie!
Kibum: Dobrze. Swoją drogą lepiej wyglądasz bez makijażu.

Fanka: Ah, okej… Oppa, jesteś naprawdę przystojny!
Kibum: Dziękuję. Makijaż jest zły dla Twojej skóry!

Fanka: Ok… ^^”

I kiedy Kibum oddał jej płytę powiedział na odchodne „Następnym razem nie rób makijażu, dobrze?”. Z tej konwersacji wynika, że Kibum był w stanie rozpoznać fankę na każdym spotkaniu, na którym była! I nawet powiedział jej „Wyglądasz lepiej bez makijażu”. Wow. Pomyśleć, że jest w stanie przypomnieć sobie twarze swoich niezwykłych fanów!

57) To nie byłem tylko ja…
To się wydarzyło w poczekalni programu telewizyjnego, w którym Super Junior uczestniczyli. Pewnego dnia Leeteuk nie czuł się dobrze i dlatego był rozdrażniony oraz denerwował się łatwiej niż zwykle. Kangin, Heechul i Eunhyuk wygłupiali się i hałasowali. Wkurzony Leeteuk nakrzyczał na nich jako lider.

Jednakże! Kiedy karcił Kangina i Heechula uwolnił tylko tylko trochę swojej złości, ale kiedy beształ Eunhyuka zrobił to solidnie!

Leeteuk, bądź sprawiedliwy! ^^”

58) Yunho, Heechul i Donghae
Przyjaźnili się od czasów bycia trainee. Donghae i Yunho dzielili jeden pokój, Heechul i Yunho często gdzieś wychodzili, więc bardzo się przyjaźnili. Był jednak moment, kiedy członkowie Super Junior doprowadzili Yunho do płaczu!

Yunho kupił sobie markową skórzaną kurtkę. „To podróba~ Jak się ją podpali to cała spłoooonie~”, drażnili się z nim Heechul i Donghae. Oczywiście Yunho myślał, że to markowy produkt. Biedak dał się sprowokować i podpalił swój zakup.

I wtedy… kurtka zajęła się ogniem i naprawdę spłonęła. Yunho wybuchnął płaczem, a Heechul i Donghae zaczęli go przepraszać.

Zgaduję, że Yunho płakał po kurtce, która spłonęła i okazała się być podróbą…?

(T/N: Skóra jest jak każdy inny materiał – zajmuje się ogniem, ale tylko pod wpływem pewnej temperatury i w zależności od jakości produktu. Jest odporna na ogień, ale nie OGNIOODPORNA i zazwyczaj kurczy się po podpaleniu.)

59) Jestem fanką Leeteuk’a!
Ta historia przydarzyła się Leeteuk’owi i Jaejoong’owi kiedy jeszcze byli trainee.

Pewnego dnia wyszli gdzieś razem i odkryli, że odkąd opuścili mieszkanie śledzi ich jakaś fanka. Jaejoong skarcił ją i bardzo głośno na nią nakrzyczał. Dziewczyna tak się przestraszyła, że zaczęła nagle płakać na miejscu zdarzenia. Jaejoong prawdopodobnie źle się czuł, dlatego że jego fanka była kłopotem, gdy spędzał swój prywatny czas z Leeteuk’iem, więc na nią nakrzyczał.

Jednakże, później odkrył, że ta dziewczyna była właściwie fanką Leeteuk’a, nie jego… *kropelka*

61) Dziwne  zwyczaje Yesunga
Dziwne zwyczaje Yesunga prawdopodobnie cieszą się złą sławą wśród fanów, ale przejdźmy do korzyści dla tych, którzy o nich nie wiedzą.

Kiedy Super Junior wyjeżdżają za granicę na koncert, zazwyczaj mieszkają pojedynczo lub we dwójkę w pokoju. Kiedy członkowie śpią, Yesung pożycza główny klucz od menadżera, wchodzi do ich pokoi i siada na łóżku przy każdym członku dotykając jego philtrum* …z bardzo poważną miną.

Faktycznie, dotykał policzków członków, ale ponieważ zaczęli mieć wypryski z powodu makijażu/stresu to coraz trudniej było znaleźć miejsca pozbawione trądziku i zostało tylko philtrum (więcej, mówi że jest ona bardzo przyjemna w dotyku i dlatego lubi to robić!). Siwona jest nadzwyczaj przyjemna w dotyku… *śmiech*

On nie tylko dotykał ich philtrum i wychodził z pokoju, ale zostawał tam około 20 minut i patrzył jak śpią! Yesung mówi, że lubi patrzeć jak śpią, bo wyglądają wtedy jeszcze cudowniej i bardziej sympatycznie niż normalnie – członkowie, którym to zrobił mówią, że nie dziwią się, iż potem Yesung pojawia się w ich snach. W dniu samego koncertu, kiedy członkowie ustawiają się w kółko i krzyczą „FIGHTING!” przed wyjściem na scenę, on łapie jednego z nich za rękę, aby dodać mu otuchy. Potem mówi właścicielowi ręki „Dzisiaj jesteś szczęśliwym człowiekiem!”… Wydaje się, że wszystkie te dziwne rzeczy robi przez swoje zamiłowanie do skóry.

* Krótkie i płytkie zagłębienie biegnące w linii środkowej twarzy, od przegrody nosa do wargi górnej, ograniczone od dołu guzkiem wargi górnej.

62) Duch, który pojawił się w hotelu…
To jest o Kyuhyunie, który pomylił fankę z duchem.

Pewnego deszczowego dnia, fanka czekała przed hotelem z myślą „Chcę ich szybko zobaczyć” i kompletnie przemokła. Czekała już jakiś czas, jednak żaden z członków jeszcze nie wrócił.

Przemoknięta do suchej nitki czekała dopóki nie zobaczyła Kyuhyuna pędzącego do mieszkania i trzymającego ręce nad głową tak, aby nie zmoknąć. Kiedy go zobaczyła, zawołała „Oppa!”. Kyuhyun, który właśnie przechodził obok niej zamarł w półkroku, kiedy usłyszał jak ktoś go woła… bez słowa odwrócił się powoli w jej stronę i zaczął się w nią uparcie wpatrywać.

Pomyślała, że może jej nie usłyszał za pierwszym razem, więc zawołała raz jeszcze „Oppa!”, ale Kyuhyun wciąż się nie odzywał i nadal się w nią wpatrywał.

Tym razem na pewno ją usłyszał i zobaczył, jednak ciągle nie dawał jej odpowiedzi. Rozgniewana fanka krzyknęła „OPPA!”, a Kyuhyun aż podskoczył.

„Myślałem, że jesteś duchem, albo czymś takim!!!”

Podczas gdy wpatrywał się w nią, musiał myśleć „To niemożliwe… To niemożliwe… To niemożliwe…” i musiał być w wielkim szoku skoro nie był w stanie odpowiedzieć *śmiech*. Być może jest bardziej s-t-r-a-c-h-l-i-w-y niż kot *chichocze zasłaniając się ręką*.

63) Rozpieszczony Eunhyuk
To jest coś z czasów licealnych Eunhyuk’a.

Kiedyś, gdy wychodził z domu, zostawił notatkę na biurku z wiadomością: „Jestem w ______. Przyjedź po mnie.” Jakieś 30 minut później, jego ojciec i siostra pojechali po ciepłą czekoladę i przy okazji go stamtąd odebrali. Zapewne myślał sobie „Skoro wychodzę, powinienem zostawić jakąś karteczkę”, ale tak na prawdę chodziło żeby poświęcono mu więcej uwagi.

(T/N: Lol, czarujące.)

64) Cześć…*chichot*
W Korei, gdy ktoś się upije, to dość prawdopodobnym jest, że w końcu zadzwoni do dziewczyny lub chłopaka, który mu się podoba, lub nawet jednego z przyjaciół.
KangIn zrobił to, gdy był zbyt pijany… ale skończył na tym, że zadzwonił do fana! KangIn… to…

Słyszałam, że kiedyś zadzwonił do YeSunga i szeptał do telefonu: „Chcę cię zobaczyć…”

65) Co to jest, do cholery?
Idole zazwyczaj tak mają, jednak w Super Junior tylko kilku z członków komponuje i pisze własne piosenki, niektórzy z nich nawet mają instrumenty muzyczne w swoich pokojach.

Podobno zdarzyło się tak, że kiedy Donghae kazał Leeteuk’owi posłuchać pierwszej własnoręcznie napisanej piosenki, to słowa Leeteuk’a brzmiały „Co to jest do cholery?” *wymuszony śmiech* Biedny Donghae… przecież włożył w to również dużo wysiłku…

Mimo, że reakcja Teuk’a była taka a nie inna, chciałabym tą piosenkę usłyszeć. Kto wie, może to jeden z tych popularnych hitów, które znamy~?

66) Cześć, SHINee!
Grupy z tej samej wytwórni są czasami rywalami. Podobnie jak DBSK zadebiutowało przed Super Junior, SHINee zadebiutowali po nich. DBSK są w sytuacji, że liczba ich fanów ciągle się powiększa.

SHINee powoli zdobywają coraz więcej fanów. Choć, ich liczba nie jest taka sama jak DBSK, ciągle się do nich zbliżają. Różnica między tymi grupami jest bardzo mała – można by twierdzić, że popularność Super Junior może rywalizować z DBSK. Są dobrze znani nie tylko w Korei, ale także w Chinach, Tajlandii, na Filipinach – praktycznie w całej Azji.

Jednak EunHyuk prawdopodobnie myśli, że popularność SHINee jest wystarczająco blisko, aby byli ich rywalami. Powiedział kiedyś o SHINee w żartobliwy sposób: „Mam nadzieję, że SHINee zestarzeją się szybko! *śmiech*”

67) Trzask prosto w twarz!
Między członkami Super Junior jest jeden, o którym mówi się, że jest najbardziej aegyo i jest to Sungmin.

Oczywiście już jako dziecko był urodzony z jedną z tych „słodkich twarzy” i nadal ją ma; dość często się też uśmiecha i jest jednym z tych facetów, który wywołuje instynkt macierzyński u dziewczyn oraz dobrze opiekuje się członkami zespołu.

Pewnego dnia Sungmin i Heechul wyszli się napić i nieco pijany zaczął robić aegyo do również nieco pijanego Heechula. I w pewnej chwili…

TRZASK!

Prawdą jest to iż Sungmin nie ma zbyt wysokiej tolerancji na alkohol, więc prawdopodobnie gdy się trochę wstawi staje się po prostu naturalnie zbyt aegyo.

(T/N: Biedny Minnie! Heenim musi być jednym z tych, którzy nie mają dobrego humoru, gdy się napiją, lol.)

68) Twój wyraz twarzy… Nigdy tego nie zapomnę.
Pewnej bardzo chłodnej zimowej nocy, fanka poszła do radia BORY, aby zobaczyć członków, przy czym dmuchała na swoje zmarznięte dłonie, by je ogrzać. Czekała na Super Junior przy wejściu do studia.

Kiedy przybyli, była tak zaskoczona widząc ich (nie spodziewała się, ze przyjadą tak szybko), że w momencie podniecenia, przypadkowo wetknęła sobie palec do nosa – właśnie w tej chwili, jej oczy spotkały się z oczami Leeteuk’a.

Wyraz twarzy Leeteuk’a, kiedy zobaczył, że fanka… powiedzmy tylko, że ona nigdy tego nie zapomni.
Niezapomniany wyraz twarzy Leeteuk’a… Jak to mogło wyglądać?

69) Walka wśród fanów
Pewnego razu, gdy fanka Super Junior była w domu i siedziała przy komputerze, usłyszała męski głos, który dobiegał z dołu. Śpiewał przerażającą wersję R&B „Sorry Sorry”, ale był tak zły, że było to dla niej nie do zniesienia.

Coś na wzór: „SOOOOOooooRRRRRRRRY SOOOOOoooooooRRRRRRyyyyYYY ~~ ”.

Fanka była zirytowana, więc odpowiedziała mu własną wersją R&B, bardzo głośnym tonem:
AAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaHHHHHHHHH ~~ PRRRRRRRooooooSSSSSSzzzzzzzzĘĘĘĘĘĘ NIEEEEEEEEE ŚPIIIIIIEEEEEWAAAJ ~~

Wydaje się, że człowiek na piętrze dostał tą wiadomość.
Wersja R&B śpiewana przez Super Junior jest naprawdę fajna, ale czy nie ciekawie byłoby usłyszeć ją wraz z tamtym facetem? *śmiech*

70) Nie ma co się przejmować
Czy byliście kiedykolwiek w barze karaoke „everysing„, należącym do SM Entertainment? Jest udekorowany autografami artystów z wytwórni i, oczywiście, szczęśliwi fani mogą mieć szansę na spotkanie z idolami.

To przydarzyło się jednej fance, która tam poszła. Udało jej się spotkać Kyuhyuna.

„Oppa, dzień dobry~”, przywitała się z nim. Kyuhyun, który pomachał dziewczynie, wyjął z torby reklamówkę wyglądającą na reklamówkę z apteki. Wyjął z niej butelkę i wypił łyk.

Fanka, widząc to, zmartwiła się i zapytała „Oppa, jesteś chory? DDD:”
Zmartwiona fanka otrzymała tylko jedno słowo odpowiedzi:
„Witaminy…”

★★★

CREDITS:
Translated to English by:
solitair @ sj-world.net / vorrei @ twitter.com
Translated to Polish by:
osiou / min young /evilkyuelf
http://www.blueballoonspl.wordpress.com
PROSZĘ, JEŚLI COŚ KOPIUJESZ TO WRAZ Z „CREDITS”!

Reklamy

8 myśli na temat “★Rozdział 1: część IV

Dodaj własny

 1. Haha !! o losie biedny Sungmin, chyba nie chciałabym dostać w twarz od Heechula ..
  Dalej biedny Donghae .. musiał być smutny, jak go tak Eeteuk podsumował
  Jeszcze dalej biedna fanka .. być pomylona z duchem .. ojj Kyuhyun
  I następnie biedni chłopcy z SHINee, słowa Eunhyuka musiały zdziwić .. ^.-
  Szczerze mówiąc to chciałabym zobaczyć wyraz twarzy Eeteuka (68)

 2. Nareszcie kolejny rozdział :D

  „TRZASK” oznacza, że Heechul uderzył Sungmina?? Chulek, nie wolno tak ^^;;

  Żal mi Donghae za to, jak Leeteuk skomentował jego starania ;A; XD. Ciekawi mnie jak ta piosenka brzmiała…
  No i jeszcze ta słodka sytuacja kiedy był dzieckiem <3

  Yesung w philtrum jest najlepszy <3

  Zdziwiło mnie to, że Kibum rozpoznał tę fankę :3. Chciałabym, by któryś z chłopców też mnie zapamiętał, o ile kiedyś się z nimi zobaczę ^^;;

  Hahaha, bedny Changmin! Najpierw Kibum go nabiera, że jest chory na nieuleczalną chorobę, a ostatnio Kyuhyunowi udało mu się go nabrać, że ma kłopoty i potrzebuje pomocy XD. lol

 3. Ach, jak on mógł uderzyć Minga w twarz? Biedny Ming, musiał się wtedy czuć fatalnie… T__T Swoją drogą chciałabym zobaczyć jego aegyo, kiedy jest podpity, to musi być takie słodkie ^^

 4. haha fanka z 68 podrozdziału była niezła, chciałabym wiedzieć jaki wyraz twarzy miał Teuki :D
  biedny Donghae, tyle się pewnie nagimnatykował żeby stworzyć piosenkę, a spotkał się z takim rozczarowaniem :d dalej, Heechul uderzył Mina za aegyo i jeszcze byli wstawieni, masakra xD żałuję, że nie poznałam Kibuma, bo dużo o nim jest, ale mam nadzieję, że go poznam jeszcze xD
  dziękuję za tłumaczenie :)

 5. Hah świetne historyjki…;)
  Heechul jest nieobliczalny!! Sumngmin musi wyglądać uroczo jak jest podpity;)
  ale i tak fanka była najlepsza..!!! Mogę sobie wyobrazić jak Teuki wyglądał..xD
  KiBum jest świetnym aktorem.. nie dziwię się że udaje mu się nabierać wszystkich dookoła..;)

Wypowiedz się...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑